جاوید فرزامی‌، مدیرعامل مجموعه غذایی هایدا است‌. او اهل اردبیل است و امروز حدود پنجاه سال سن دارد. قصه از اینجا شروع می‌شود که بیست سال پیش که هنوز خبری از این همه رستوران‌های رنگارنگ نبود وحتی در پایتخت نیز چند ساندویچ فروشی خیلی معمولی با تنوع غذایی محدود به چشم می‌خورد، یک جوان بیست و چند ساله به تنهایی و بدون کمک خانواده همراه با یک شریک، شعبه اول ساندویچ هایدا را افتتاح کرد. حالا بعد از گذشت چند سال تعداد شعبه‌ها و تنوع غذاهای آن افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

فرزامی به مدرن‌تر و بهداشتی‌تر شدن رستوران های زنجیره ای اش می‌اندیشد و به امید روزی است که بتواند غذایی با کیفیت و طمعی بهتر از امروز به مشتریان خود ارایه کند. او در راستای شغل خود مدرک کارشناسی را در رشته صنایع غذایی از دانشگاه راچ‌ویل آمریکا گرفته  است.

فرزامی و ماجرای شکل گیری رستوران های زنجیره ای هایدا

شغل پدری‌اش ، تره‌بار است.  می گوید: “هیچ سرمایه‌ای از پدرم نگرفتم. بارفروشی و تره‌بار، را به همراه برادرانم شروع کردیم. شغل اصلی پدرم کشاورزی است از چهل سال پیش نیمه اول سال را در اردبیل کشاورزی می‌کرد و نیمه دوم سال را در تهران در کار تره‌بار بود. هنوز هم ما آن کار را ادامه می‌دهیم. وقتی سرباز بودم به خیابان لویزان که می‌رفتم آنجا دو ساندویچ‌فروشی، کاری شبیه هایدا ارایه می‌دادند. چون ژامبون خیلی دوست دارم همیشه از غذای آنجا می‌خوردم. آنجا بود که فکر هایدا به ذهنم رسید.”

فرزامی در مورد کارش می گوید: “از بیست سال پیش که کار هایدا شروع شد کار رفته‌رفته گسترش پیدا کرد، اما سال اول تقریبا ۱۸ میلیون تومان ضرر دادیم. بیست سال پیش ۱۸ میلیون تومان، پول کمی نبود. برای اولین شعبه با وسایل حدود پنجاه میلیون هزینه شد که با یکی از دوستانم شریک شدم. ما می‌خواستیم بازار را بگیریم، یعنی مشتری جمع کنیم، البته ضرر ما به این ‌صورت بود که جنس با کیفیت را با قیمت ارزان‌تر می‌فروختیم که البته این مورد را با درآمد تره‌بار جبران کردیم. البته تعدادی هم شریک گرفتیم. اما چون فروش زیادی داشتیم کم‌کم به سوددهی رسید.

سال دوم یک شعبه دیگر در ولیعصر باز کردیم و قیمت هر ساندویچ ۱۸۰ تومان شد. من با گرانی موافق نیستم. با تعدادی مشتری، فروش زیاد و سودآوری به دست می‌آید. از صمیم قلب می‌گویم هیچ‌وقت به دنبال سود زیاد نبودم به صورتی‌که مشتری ضرر ببیند تا ما سود کنیم. از بهترین کارخانه‌ها اجناس را تهیه کنم. مشتری‌ها بهتر از من می‌دانند که کیفیت غذا چطور است. بعضی از آنها هر روز از غذای هایدا می‌خورند. بعضی از آنها کوچکترین تغییر را می‌فهمند به ما زنگ می‌زنند می‌گویند امروز مزه سس شما تغییر کرده است.در حال حاضر حدود ۴۰۰ کارمند دارم که زندگی آنها از این کار تامین می‌شود. من تا به حال کارمندی را اخراج نکرده‌ام بعضی وقت‌ها به دلیل جوانی اشتباهاتی می‌کنند اما سعی می‌کنم با صحبت مشکل را برطرف کنم. من خودم کمتر از ۱۵ ساعت در روز کار نمی کنم، البته بعضی وقت‌ها ۲۰ ساعت هم کار می‌کنم.

می خواهم رستوران های زنجیره ای هایدا را همچنان در سطح ایران گسترش دهم. البته بیشتر به دنبال ایجاد کارخانه سس و نان هستم. قصد دارم انواع نان و کیک را برای همه مصارف تولید کنم و بزرگترین راز موفقیت را پشتکار و صداقت می دانم. همچنین در شعبه‌های جدیدی که قصد افتتاح دارم همه مراحل‌ تهیه غذا در جلوی چشم مشتری خواهد بود. البته طرز بسته‌بندی هم مقداری فرق می‌کند. سعی می‌کنیم که با مد روز دنیا پیش برویم.

خیلی فکرها دارم، ولی سعی می‌کنم در هر کاری که انجام می‌دهم اول باشم. اگر بتوانم، دوست دارم کارآفرینی کنم , دلم می‌خواهد روزی ۵۰۰ هزار کارمند داشته باشم نه اینکه از آنها سوء استفاده کنم، با هم کار کنیم و برای آنها شهرک مسکونی درست کنم. به هر حال از اینکه بتوانم به زندگی دیگران کمک کنم خیلی خوشحال می‌شوم.”

در تهران طی دو دهه ۱۳۳۰ تا ۱۳۵۰ تعداد ساندویچ ‌فروشى‌ها از ده‌ هزار گذشت. در اوایل دهه ۱۳۴۰ ، همبرگر وارد بازار غذای ایران شد. همزمان با حرکت و رشد فست فود در ایران در اوایل دهه هفتاد “هایدا فست فود” در تهران متولد شد و با عرضه ساندویچ سرد سعی در‍‍ پاسخ به نیاز و تقاضای زمان خود را داشت. غولی بزرگ در عرصه اغذیه اعم از کیفیت، قیمت مناسب، بهداشت، دکور و …. استقبال و تقاضای بالا سبب توسعه و افتتاح شعبات جدید شد. با افزایش شعبات نیاز به احداث کارخانجات به منظور تولید مواد اولیه مورد مصرف رستورانهای زنجیره ای “هایدا” جدی تر شد که در حال حاضر این کارخانجات احداث و در حال فعالیت هستند. “هایدا” تنها مجموعه غذایی در ایران است که کلیه مواد مصرفی لازم خود را از مواد اولیه ۱۰۰% طبیعی، ارگانیک و بدون اسانس تهیه و تولید می کند. این امر باعث شده که به مدت چهار سال برند برتر فست فود در ایران بوده و در تولید محصولات کارخانه جایگاه تولید کننده نمونه استاندارد و بهداشت را کسب نماید که خود افتخاری عظیم در این راستا می باشد. پس از تحقیق بر روی روند تغییرات فرهنگی و الگوهای جدید مصرف و با در نظر گرفتن ذایقه و سلایق مختلف، مدیریت مجموعه ی زنجیره ای “هایدا” عرضه همبرگر و پیتزا را در دستور کار قرار داد. استراتژی کیفیت بالا در مقابل قیمت اقتصادی همچنان از ارکان مهم کار بر روی برند “هایدا” است.

 


برچسب ها : ، ، ، ، ، ، ، ، ،